Kāpēc tieši upenes, mellenes un melnā plūškoka ogas?

 

Tāpēc, ka upenes, mellenes un melnais plūškoks aug tieši Latvijā un tās izsenis ir zināmas ar savu labvēlīgo ietekmi uz organismu. Šo ogu sastāvā ir bioloģiski aktīvā viela dabiskais antioksidants - Antocianīns, kurai tiek piedēvētas dažādas veselību veicinošās īpašības un kuras iedarbība šobrīd tiek plaši pētīta. Šie komponenti ir kā dabīgās organisma antibiotikas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Antocianīna uzbūve (General method for extraction of blueberry anthocyanins...)

 

 

Kāpēc IMMUNCELLS Honey ir veidots no mellenēm?

 

Mellenes satur miecvielas, kurām ir savelkoša iedarbība. (Ārstniecības augu farmakoloģija)

 

Mellenēs esošie antocianīni darbojas kā antioksidanti – pasargā šūnas no brīvajiem radikāļiem. (General method for extraction of blueberry anthocyanins and identification using high performance liquid chromatography–electrospray ionization-ion trap-time of flight-mass spectrometry)

 

Savelkošā, pretiekaisuma, gremošanu veicinoša, cukura līmeni pazeminoša, vielmaiņu sekmējoša darbība, vitamīnu avots. (Ārstniecības augu farmakoloģija)

 

Svaigas ogas lieto pret drudzi, vemšanu. Žāvētas ogas pret caureju, asiņošanām. (Zāļu tējas: vispārpazīstamu augu tējas, tinktūras, pulveri, eļļas, ekstrakti, viņu sagatavošana)

 

Mellenes labvēlīgi iedarbojas uz aknām, kuņģi palīdz hronisku klepus un plaušu slimību ārstēšanai. Mellenes ir daudz cinka un kālija. Šajās ogās ir visretāk sastopamā organiskā skābe - dzintarskābe, kas ir svarīga loma procesos, kas nodrošina asinsvadu sieniņu elastību. Ogās esošie pektīni neitralizē toksīnus, nodrošina baktericīdo un pretiekaisuma iedarbību. Šīs ogas ir bagātas ar aromātiskajām skābēm, kuras uzlabo apetīti, īpaši bērniem.

 

Kāpēc IMMUNITY Honey ir veidots no upenēm? 

 

Upenes lieto pret klepu, kakla sāpēm, Žāvētas ogas pret kakla sāpēm un aizsmakumu. Ogu tinktūra – pret vēdergraizēm. (Zāļu tējas: vispārpazīstamu augu tējas, tinktūras, pulveri, eļļas, ekstrakti, viņu sagatavošana)

 

Upenes satur aktīvas vielas, ar imunomodulējošu, antimikrobu, pretvēža un pretiekaisuma darbību. Upenes satur daudz C vitamīna (50-280 mg/100g). (Anthocyanins profile, total phenolics and antioxidant activity of black currant ethanolic extracts as influenced by genotype and ethanol concentration)

 

Upenes ogas satur: karotinoīdus, C, P, B2, K vitamīnus, kāliju, kalciju, magniju, fosforu, dzelzi mangānu alumīniju, varu. Pretiekaisuma, sviedrējošā, organisma aizsargspējas paaugstinošā, asinsradi veicinošā, urīndzenošā darbība, vitamīnu avots. (Ārstniecības augu farmakoloģija)

 

Upeņu ogas ir izpelnījušās atzinību medicīnā, jo upenes satur daudz vitamīnu, mikroelementu un minerālvielu. Upeņu ogas ir bagātīgas ar mums tik nepieciešamajiem vitamīniem, kā C, P, B1, B2, B6 , magniju, kalciju, dzelzi, fosforu un jodu kuri pasargā no infekcijām un nostiprina asinsvadus. Fosfors kopā ar Kalciju veido mūsu kaulus, savukārt joda trūkums organismā var sekmēt vairogdziedzera palielināšanos. Kālijs kopā ar nātriju uztur ūdens līdzsvaru organismā, kas ir ļoti nepieciešams muskulatūras un nervu sistēmas aktivitātei. Upenes labvēlīgi iedarbojas uz nervu sistēmu, uzlabo vielmaiņu un mazina migrēnas sāpes utt. 

Kāpēc IMMUNITYx2 Honey ir veidots no melnā plūškoka ogām?

Melnā plūškoka (Sambucus nigra)  ogās ir visaugstākā antocianīdu koncentrācija, kas ir gandrīz divas reizes augstāka kā citās ogās. Antocianīdi, kas sastopami melnā plūškoka ogās, ir visspēcīgākie dabā sastopamie antioksidanti, kas darbojas, lai pasargātu organisma šūnas no iespējamiem brīvo radikāļu izraisītajiem bojājumiem un stimulē organisma imūno sistēmu.  Līdz ar to melnā plūškoka ogas ir piemērotas  saaukstēšanās un gripas gadījumos kā arī pie bakteriālām, vīrusu infekcijām un angīnas. Ogas, pateicoties to andioksidatīvajām īpašībām, samazina holesterīna līmeni, uzlabo redzi un sirds veselību.

 

Vai šo produktu ietekme ir zinātniski izpētīta?

 

Upenes un mellenes, līdzīgi kā citas dabas veltes satur simtiem dažādu bioloģiski aktīvu vielu, tajā skaitā dažādus vitamīnus. To, ka dažādiem augiem ir ne tikai uzturvērtība, bet tie arī veicina cilvēku atveseļošanos no slimībām vai novērš saslimšanu gadu tūkstošu gaitā ir novērojuši gan senie latvieši, gan austrumu zemju iemītnieki. Mūsdienās tā tiek saukta par tautas vai austrumu medicīnu, un balstās uz gadsimtu gaitā uzkrātām empīriskām zināšanām. Liela daļa no šiem tautas medicīnas līdzekļiem veiksmīgi ir tikuši izmantoti, moderno zāļu izstrādē. Kā vienu klasisku piemēru var minēt vītolu mizas novārījumu, kas izsenis lietots kā pretsāpju un pretiekaisuma līdzeklis, bet šī izvilkuma aktīvo vielu - acetilsalicilskābi (aspirīnu) tikai 20 gadsmita sākumā sāka ražot rūpnieciski.
 

Diemžēl zinātniski pētītas ir tikai daļa no augu (tajā skaitā upeņu, melleņu) daudzajām aktīvajām vielām, piemēram, vitamīni, mikroelementi, antociāni, flavonīdi, dažas vienkāršākas un kompleksākas karbonskābes.

Vienlaikus par lielu daļu no aktīvajām vielām mūsdienās nav veikti padziļināti pētījumi, kuros tās visas tiktu identificētas un noteikta šo vielu ietekme uz cilvēka organismu. Tas arī ir saprotams, jo klīnisko pētījumu izmaksas par vienas konkrētas vielas ietekmi uz vienu vai dažām organisma funkcijām jau ir mērāmas miljonos eiro. Varat aprēķināt, cik maksātu visu vienā ogā esošo vielu ietekmes izpēte uz organismu.

Šādā situācijā būtu bezatbildīgi ignorēt tautas medicīnas novērojumus, tikai tādēļ, ka mūsdienu zinātnei ir nepietiekošs finansējums, lai visās šīs atziņas izpētītu un pamatotu ar mūsdienu metodēm. Mūsu produkti ir balstīti uz gadsimtos uzkrātajām zināšanām, un, kur tas iespējams, papildināti ar informāciju, ko sniedz mūsdienu zinātnieku atklājumi.

Jebkurā gadījumā, tā ir katras personas brīva izvēle, lietot ķīmiski sintezētas aktīvās vielas, vai dabas radītu aktīvo vielu buķeti.

 

Kāpēc tinktūras satur etilspirtu?

 

Šeit jānorāda, ka lielākā daļa farmokoloģijā sastomamie preparāti un produkti satur etilspirtu, jo tas izsenis tiek pielietots dažādu tinktūru iegūšanas un pagatavošanas tehnoloģijā kā efektīvākais veids dažādu  svaigu vai žāvētu augu izvikumu iegūšanai.

 

Aptiekās iegādājamie augu izvilkumi (tinktūras) tiek gatavotas ar „tīru etilspirtu” (96.2 %), bet mājās apstākļos to var aizstāt ar jebkuru citu alkoholisko dzērienu. Ieteicams izmantot degvīnu, jo tajā ir vismazāk nevēlamu piemaisījumu. Rums, savukārt, nomāc nepatīkamu garšu un aromātu, kāds piemīt dažiem augiem. (Ārstniecības augi spirtā : izvilkumi, ekstrakti, balzami)

 

Pirms uzsākt tinktūru izgatavošanu tika veikta esošo tehnoloģiju un arī patentu analīze sadarbībā ar SIA „Bimil”, reģ.nr. 50103249061, kas ir biotehnoloģiju uzņēmums, kas specializējies pārtikas funkcionālo vielu pētīšanā un ražošanas tehnoloģiju izstrādē. 

 

Tā rezultātā tika radīti pirmie produkti „IMMUNITY” un „IMMUNCELLS”, kuru pamatā tika izmantota macerācija (augu vai ogu izturēšanas process šķidrā šķīdinātājā, kurā notiek atdalīšanās šūnu audos un tiek izšķīdinātas starpšūnu vielas,  ar mērķi visu savu īpašību atdevi šķīdinātājam un tādējādi tā bagātināšanai), kas ir viens no vecākajiem, vienkāršākajiem un efektīvakajiem tinktūru iegūšanas paņēmieniem.

 

Tomēr vēloties piedāvāt, ko atšķirīgu un individuālu, sākotnējie produkti tika  pilnveidoti un uzlaboti, radot konceptuāli savādākus produktus ar sākotnējiem nosaukumiem „IMMUNITY” un „IMMUNCELLS”, kā arī pilnīgi jaunus produktus „IMMUNITY Honey” un „IMMUNCELLS Honey”.

 

Ekstrakcijai parasti izmanto dažādas koncentrācijas spirtu – 90%, 70%, 40%, 30% un pat 20%. (Ārstniecības augu farmakoloģija)

 

Etilspirts ne tikai viss labāk ekstraģē no augiem bioloģiski aktīvās vielas, bet arī darbojas kā konservants, tāpēc šos izvilkumus var uzglabāt līdz 2 gadiem un vairāk.

 

Vai šos produktus drīkst lietot visi un arī bērni?

 

Tinktūru lietošana nav pieļaujama individuālas etilspirta nepanesības gadījumā. Slimības, kuru gadījumā tinktūru lietošana nav ieteicama:

  • Iedzimta uzņēmība pret alkoholismu;

  • Sirds un asinsvadu slimības, īpaši to saasināšanās periodā;

  • Aknu slimību gadījumā.

Piesardzība un ārsta konsultācija pirms tinktūru lietošanas vēlama cilvēkiem ar:

  • Kuņģa un zarnu trakta slimībām;

  • Infekcijas slimību gadījumā. (Jeļenas Isajevas ārstniecisko augu degvīna uzlējumi un izvilkumi)

 

 

Grūtnieces un cilvēki, kas slimo ar kuņģa gastrītu vai hepatītu, alkoholiskos augu izvilkumus lietot nedrīkst. (Ārstniecības augi spirtā : izvilkumi, ekstrakti, balzami)

 

Devas

 

 

Bērna vecums                    Rekomendējamā daļa no piegugušo devas

 

           Līdz 6 mēnešiem                                1/10                                                                  

   6 mēn - 1 gadam                                1/9                                                            

    1 - 2 gadi                                            1/8                                                             

       2 -3 gadi                                             1/6                                                                

3 - 4 gadi                                            1/5                                                          

4 - 6 gadi                                            1/4                                                          

6 - 8 gadi                                            1/3                                                          

8 - 10 gadi                                           1/2                                                          

10 - 14 gadi                                          3/4                                                           

14 - 18 gadi                          3/4 vai pieaugušo deva                                            

                                                         

Uzņēmums ir paredzējis nākotnē arī izstrādāt un ieviest produktus, kas būs tieši radīti bērniem un jauniešiem.

 

Cik ilgi top paši produkti?

 

Atškirībā no citu ražotāju piedāvātajiem produktiem, kuri tiek veidoti no koncentrātiem un esencēm, gan Immunity Honey, gan Immuncells Honey tiek izgatavoti vesela pusgada laikā no ogām. Šajā periodā no upenēm/ mellenēm tiek iegūtas tinktūras, kuras papildus tiek uzglabātas ozolkoka mucās. Pēc kā gatavai ogu tinktūrai tiek pievienots medus un C vitamīns.

 

Kādām vajadzībām būtu lietojami produkti- Immunity Honey un Immuncells Honey?

 

Produktos saturošās ogas labvēlīgi ietekmē sekojošo:

 

                                                     Upene                                                                  Mellene

 

                                     1.Pret ādas novecošanu.                                          1.Matu un ādas uzlabošana.

 

                                          2. Stimulē un attīra ādu.                                           2.Pret Novecošanu (šūnu uzlabošana).

 

                                          3.Imūnsistēmas uzlabošana.                                   3.Asinsvadu un vēnu nostiprināsana.

 

                                          4. Organisma un Nervu sistēmas uzlabošana.      4. Pret Insultu un infarkstu.

 

                                          5. Asinsrade.                                                              5.Redzes uzlabošana.

 

                                          6.Vielmaiņas uzlabošana.                                        6.Cukura līmeni samazinošs.

 

                                          7.Gremošanas trakta normalizācija.                       7. Savelkošs, gremošanu veicinošs.

 

                                          8.Pret Migrēnu.                                                          8.Nervu un Muskuļu sistēmas darbībai.

 

                                          9. Pret Vēzi.                                                                9.Pret iekaisumiem.

 

                                         10. Pret iekaisumiem.                                               10.Pret Vēzi.

 

Kāpēc izvēlēties I’M UNITY produkciju sev vai dāvanai (korporatīvai dāvanai)?

Salīdzinot SIA „I’M UNITY” dabas eliksīrus ar citiem pieejamiem produktiem, kas ir radīti ātri no ekstraktiem vai ķīmiski, kuru iedarbība nav efektīva un tie maksā salīdzinoši dārgi,tad I’M UNITY savus veselības eliksīrus ražo dabiski, t.i. dabas eliksīri tiek gatavoti no ogām un tā pagatavošana ilgst veselu pusgadu nevis dienas laikā, un to cena ir salīdzinoši zema.

 

Pie tam, veselības eliksīru iepakojums izstrādāts un veidots, domājot par to, lai tā būtu lieliska un unikāla dāvana (korporatīvā dāvana), akcentējot produkta dabiskumu, kvalitāti un individuālo pieeju. Tā arī dabas eliksīru iedarbība ir ļoti efektīva, kas pārbaudīta savā pieredzē un daudzu klientu pozitīvajās atsauksmēs.

Tā rezultātā I’M UNITY dabas eliksīri ir populāri starp cilvēkiem, kuriem rūp sava un savu tuvinieku, sadarbības partneru veselība, tādas vērtības kā dabiskums, kvalitāte, efektīva iedarbība, attiecībā pret izdevīgu cenu!

0